PAR MUMS

KVADRIFRONS ir nevalstiska, nekomerciāla un institucionāli neatkarīga teātra trupa, ko 2017. gada septembrī dibināja bariņš domubiedru. Mūsu nosaukums nozīmē skatienu, kas raugās uz visām debespusēm un vienlaikus pagātnē un nākotnē.

Kopā ar laikabiedriem un dažreiz tikai paši savā nodabā mēs nodarbojamies ar to, kas mums šķiet svarīgs, interesants, nepieciešams un sajūsminošs. Cenšamies būt gan laikmetīgi, gan dramatiski, gan starpdisciplināri, gan performatīvi, veidojot mākslas telpu, kurā visdažādākie cilvēki var justies piederīgi un uzrunāti. Savā programmā iekļaujam ne tikai teātra, bet arī mūzikas, vizuālās mākslas un kino elementus. KVADRIFRONS vēlas runāt par cilvēku un sabiedrības attiecībām šobrīd, kritiski izvērtēt pagājušo, aktīvi reaģēt uz notiekošo un veidot vīziju nākotnei, nepiemirstot arī pretrunas, smieklus un asprātības.

Pateicoties dažādām apstākļu sakritībām, KVADRIFRONS izveidojis auglīgu sadarbību ar Rīgas cirku, īstenojot savu māksliniecisko programmu un ievadot konceptuālās pārmaiņas Rīgas cirka ēkā.


MŪSU VĀRDS

Mēs esam teātris ar vissarežģītāko vārdu Latvijā, un mēs ar šo vārdu lepojamies. Esam piedzīvojuši neskaitāmas nosaukuma interpretācijas publiskajā telpā - sākot ar izlaistiem R burtiem, līdz pat nenosakāmām burtu kombinācijām, kas sākas ar K un beidzas ar S, bet pa vidu ir kaut kas tāds, ko nespētu saprast pat talantīgākie lingvisti. Ja tautas un valodas mīlestības vārdā varam iemācīties kā rakstāms vārds “atvilkTne”, atcerēties kā raksta “alkOhOls” un iemācīties vārdu Arstarulsmirus, tad pateikt KVADRIFRONS, būs tīrais nieks! Jā, ir grūti, bet kas gan dzīvē nāk viegli.

Ko tas nozīmē? Pavisam vienkārši. Tā ir abreviatūra. Kas ir abreviatūra? “Saīsinājums, ko veido no saīsinātām vārdu savienojuma sastāvdaļām” (tā to skaidro vikipēdija).

Tātad KVADRIFRONS: “kutelīgu, vemjošu, amizantu dīvainību risināšana, izmantojot fantastiskās rokas operāciju nesošajā sienā”, jeb “katastrofālu vispārēju atgadījumu daudznozīmīgas rīcības izzināšanas F. rajona operatīvā novēršanas sabiedrība”, vai vienkārši organizācija, “kas vizinās ar draugiem, reizēm ir fenomenāli radoša on (jā, te derētu “u”, bet ir “o”, un nav ko piesieties) nav stulba.”

Ko tur liegties, nav vērts - tikai tāpēc jau mēs arī tapām: lai vizinātos ar draugiem, kas ir fenomenāli radoši un forši.