Online izrāde

24h

Laikā, kad ne par ko nevaram būt droši, mums tomēr gribējās par kaut ko justies pārliecinātiem, tāpēc nolēmām, ka 24 stundu laikā radīsim sociāli distancētu izrādi, performanci jeb teātrālu notikumu - sauciet kā gribat. Uzsākot mēģinājumus, mēs vēl nezinājām, kāda un par ko šī izrāde būs, jo mēģinājumu procesu radošā komanda sāka no nulles un skatītājiem bija iespēja izsekot visai šī teatrālā notikuma tapšanas gaitai. Mūsu mērķis bija pēc iespējas priecīgāk pavadīt laiku jautru un radošu domubiedru un skatītāju kompānijā, izpētīt virtuālo platformu mākslinieciskās iespējas un varbūt atklāt ko nebijušu.

No 27.aprīļa, katru darba dienu (lielākoties 11:00 no rīta) astoņi jauni mākslinieki tikās vienu stundu garā tiešsaistes mēģinājumā, lai divdesmit četru stundu laikā radītu eksperimentālu performanci, baudītu digitālu kopābūšanu un pētītu virtuālos satikšanās līdzekļus un to, kā šīs tikšanās pārvērst teatrālos notikumos. Visi mēģinājumu tiešraižu ieraksti ir skatāmi KVADRIFRONA Youtube kontā. Skatītājiem tika dota iespēja novērot un ietekmēt darba tapšanas procesu, iesakot, ko viņi vēlētos redzēt un kas viņiem šajā virtuālajā formātā šķistu aizraujošs.

Galu galā, 24h ilgie mēģinājumi rezultējās dažādā - brīžiem sentimentālā, brīžiem uzjautrinošā, dadaiskā, avangardiskā un pašiem dalībniekiem pārsteidzošā - notikumā, kas risinājās radošās komandas dalībnieku dzīvokļos un Barona ielā. Arī 24h dramatiskā noslēguma ieraksts joprojām skatāms KVADRIFRONA Youtube lapā.

Visi projekta mēģinājumi skatāmi ŠEIT.
Projekta dramatiskais noslēgums astoņos īsos cēlienos skatāms ŠEIT.

Izrāde nominēta 2019./2020. gada sezonas Spēlmaņu nakts balvai kategorijā "Gada notikums digitālajā vidē"

Radošā komanda:

Jānis Sniķers (aizkadra virsvadība)
Reinis Boters (aktieris un režisors)
Rūdolfs Gediņš (aktieris un horeogrāfs)
Andris Kaļiņins (aktieris un scenogrāfs)
Klāvs Mellis (aktieris un režisors)
Sabīne Alise Ozoliņa (aktrise un režisore)
Paula Pļavniece (aktrise un režisore)
Linda Rudene (aktrise un dramaturģe)
Kārlis Staņa (aktieris un gaismu mākslinieks)